Araç Kaplama Nedir ?

Araç Kaplama, aracınızı dış etkenlerden korumak ya da estetik amaçlı yapılan bir kaplama işlemidir. Araç kaplama işleminde günlük hayatta kullandığımız bantlarla aynı mantıkta üretilmiş folyo kaplama materyalleri kullanılır. Araç kaplama işlemi ile aracın oksijenle bağlantısı kesilerek boyanın yıpranması, paslanma gibi etkiler engellenmiş olacağı gibi aynı zamanda aracınız estetik bir duruş kazanacaktır. 

Günümüzde folyo araç kaplama yönteminin sıklıkla tercih edilmesinin sebebi boyama işleminin genellikle araçların değerini düşürüyor olmasıdır. Eskiden taksiler gibi ticari araçlarda yaygın olarak kullanılırken şimdi her araçta kaplama görmek mümkündür. 

Araç Kaplama Zararlı mıdır?

Araç kaplama işlemi esnasında aracınızın oksijenle bağlantısı kesilecektir ve biliyoruz ki oksijenle bağlantısı kesilmiş bir yüzeyde paslanma gerçekleşmez. Haliyle folyo araç kaplama aracınızı oksijenden, yağmur, çamur, kar, güneş gibi birçok dış etkenden korumuş olacak. 

Araç kaplama aracınızın boyasına da zarar vermez. Tam aksine boyayı da dış etkenlerden koruyarak ömrünü uzatır ve aracı satma durumunuzda renk değişikliğinden dolayı değer kaybı yaşanmaz. 

Araç Kaplama Fiyatları

Araç kaplama fiyatları her firma için değişikliklik göstermektedir. Bunun en büyük sebebi de araç kaplamada kullanılan malzemedir. Malzemeyi ucuza mal eden bir firma yanında kaliteli ve daha pahalı malzeme kullanan firma daha pahalı gibi görünecektir. Oysa ki düşük maliyetli ve düşük kaliteli malzemelerin ömrü de kısa olacaktır.

Bunun dışında uygulanan işlemler, harcanan emek neredeyse aynıdır. 

Aracınıza araç folyo kaplama uygulatmak istiyorsanız fiyat araştırmasından önce kullanılan malzemenin kalitesini araştırmanızı tavsiye ediyoruz.